ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7775407
*
nr 777 5407
Spegel
omkring 1900, höjd: 62
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2012
kl 17:54:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 18:24:32
1
100 kr
17/9 09:57:32
2
150 kr
17/9 16:23:16
3
200 kr
17/9 17:23:15
4
250 kr
17/9 17:27:43
5
300 kr
17/9 17:28:51
4
350 kr
17/9 17:48:02
5
Vinnande bud
17/9 17:49:26
4
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
nr 777 5407
Spegel
omkring 1900, höjd: 62
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 18:24:32 | 1 | 100 kr |
17/9 09:57:32 | 2 | 150 kr |
17/9 16:23:16 | 3 | 200 kr |
17/9 17:23:15 | 4 | 250 kr |
17/9 17:27:43 | 5 | 300 kr |
17/9 17:28:51 | 4 | 350 kr |
17/9 17:48:02 | 5 | Vinnande bud |
17/9 17:49:26 | 4 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58